Mieszkanie „pod klucz” – czy to dobry wybór?

Mieszkanie „pod klucz” – czy to dobry wybór?

 

Gdy decydujesz się na zakup mieszkania od dewelopera, często do wyboru masz wtedy dwie opcje – mieszkanie w stanie deweloperskim lub wykończone „pod klucz”. Chociaż ta druga wybierana jest rzadziej, to jednak zasługuje na szczególną uwagę – dlaczego warto pomyśleć o zakupieniu mieszkania „pod klucz”?

Przede wszystkim różnica pomiędzy mieszkaniami wykończonymi w stanie deweloperskim a tymi „pod klucz” bazuje na zakresie prac wykończeniowych. W przypadku mieszkań deweloperskich prace takie jak malowanie ścian, kładzenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, kafelkowanie trzeba wykonać we własnym zakresie. Z kolei w przypadku Warszawa Tarchomin mieszkania „pod klucz” są one już prowadzone przez ekipę współpracującą z deweloperem, dlatego można wprowadzić się już do wykończonego mieszkania, w którym wystarczy tylko rozłożyć meble. Nie trzeba już na własną rękę poszukiwać specjalistów, co czasami oznacza spore oczekiwanie, gdy nie ma wolnych terminów. Nie trzeba też spędzać czasu na selekcjonowaniu materiałów, ponieważ są one prezentowane w katalogu i są dopasowane do siebie, dlatego też efekt wykończenia przestrzeni będzie atrakcyjny wizualnie.

 

Zakres prac „pod klucz” jest zasadniczo dość różnicowany zależnie od dewelopera oraz dodatkowo od wybranego przez klienta pakietu wykończeniowego – oczywiście, im jest on droższy tym, jest bardziej bogaty, a przy tym do wyboru jest też więcej materiałów wykończeniowych. Prace włączają głównie wykonanie podłóg z paneli, desek czy kafelków, wykończenie łazienki wraz z montażem sanitariatów, pomalowanie ścian, montaż drzwi wewnętrznych, kafelkowanie w kuchni. Ponadto w ramach pakietu otrzymuje się projekt swojego mieszkania. Istnieje też możliwość poszerzenia prac, na przykład o schody w mieszkaniu dwupoziomowym czy o meble na wymiar do kuchni.

 

Cena pakietów „pod klucz” zaczyna się od około 490 złotych za metr kwadratowy, a kończy na ponad 1000 złotych za metr kwadratowy. Z ofertami deweloperów w zakresie realizacji mieszkań „pod klucz” można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.