Pompy hydroforowe koniecznym elementem przy przydomowych sieciach wodociągowych

Pompy hydroforowe koniecznym elementem przy przydomowych sieciach wodociągowych

Tak zwane układy hydroforowe, bądź hydrofory, w skład których, poza presostatem, zaworami, zbiornika wodno – powietrznego i przekaźnika ciśnieniowego wchodzą także pompy hydroforowe, są koniecznym elementem przy każdym domu, który zaopatruje się w wodę, pobierając ją ze studni.
Zestawy hydroforowe, wraz ze wszystkimi częściami wchodzącymi w ich skład, mają na celu zapewnienie właściwej wartości ciśnienia. Ciśnienie to musi być ponadto stabilne. Pompa, która pobiera wodę nie pracuje na okrągło, a jedynie, gdy zachodzi taka potrzeba. Dlatego właśnie konieczne jest zgromadzenie nadmiaru wody w zbiorniku oraz zakumulowanie ciśnienia, które będą wystarczające dla pompy będącej w trakcie przestoju w pracy.
Pompy hydroforowe, jakie wchodzą w skład hydroforów mogą być różne, zarówno samozasysające, jak i głębinowe (zanurzone bezpośrednio w wodzie w studni). Ważne jest właściwe ich dobranie, w celu zapewnienia ekonomicznej pracy i uniknięcia awarii. Podczas, gdy woda jest w spoczynku, woda pobierana jest ze zbiornika. Poprzez rozprężenie powietrza, przechodzi ona prosto do sieci wodociągowej. Ciśnienie panujące w zbiorniku i zaczyna spadać podczas wytłaczania z niego wody, aż dochodzi do ustalonej wartości, uznanej za minimalną. Wówczas zaczyna się praca pompy, która zaczyna pobierać wodę ze studni. Powoduje to wzrost ciśnienia, które rośnie aż do osiągnięcia wartości maksymalnej. Następnie praca pompy ustaje, a cały cykl powtarza się no nowo.

Pompy hydroforowe – oferta

Polecamy Państwa uwadze znajdujące się w naszej ofercie Pompy hydroforowe. Są to wysokiej jakości produkty, świetnie nadające Siudo każdej przydomowej sieci wodociągowej. Pompy hydroforowe wyposażone są w wyłączniki ciśnieniowe, dzięki czemu sprzęt pracuje sam, nie ma potrzeby ręcznej ingerencji w jego działanie. Pompy hydroforowe są wykonane ze wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na działania korozyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz ze szczegółowymi danymi technicznymi konkretnych modeli.