Tani dojazd do pracy za granicę – jak nie przepłacić?

Tani dojazd do pracy za granicę – jak nie przepłacić?

Pracujesz w Niemczech lub w Holandii? Jeżeli twoja rodzina nadal jest w Polsce, zapewne planujesz odwiedzać ich regularnie. W takiej sytuacji pojawia się jednak pytanie – jak można zaoszczędzić na dojazdach do pracy i do domu?
Dzisiaj coraz więcej Polaków pracuje poza granicami kraju. Kuszą nas przede wszystkim bardzo atrakcyjne płace, których nie są w stanie zagwarantować nasi pracodawcy, ponadto większy komfort życia oraz możliwości. Minusem takiego rozwiązania jest jednak odległość od domu oraz koszty związane z ciągłymi dojazdami, gdy przykładowo planuje się odwiedzać bliskich raz na miesiąc czy raz na dwa miesiące. Są jednak sposoby na to, aby płacić mniej.
Jaki środek transportu wybrać?
Tutaj wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz, ale jeżeli pracujesz w Europie, zwykle do dyspozycji masz dwa główne środki transportu, a mianowicie autokary i busy oraz samoloty. Jeżeli masz szczęście i wykonasz rezerwację wcześniej, to właśnie samolot może okazać się najtańszym i jednocześnie najszybszym środkiem transportu – trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego też pozostaje druga z tych opcji, czyli przejazdy drogowe.
Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki słowa „przewóz osób Warszawa”, aby od razu zauważyć, że w branży działa bardzo dużo firm, które zajmują się również dojazdami do różnych krajów europejskich. Niektóre z nich pokonują trasy do Niemiec, Holandii. Belgii czy Anglii regularnie, zapewniając swoim klientom również niskie ceny i obniżki na bilety.
Jak zapłacić mniej?
Podobnie jak w przypadku przelotów samolotami, także firmy oferujące busy do innych krajów mają dla swoich klientów różnego rodzaju obniżki. Przede wszystkim można zapłacić mniej przy jak najwcześniejszym wykupieniu biletu, przy jego zarezerwowaniu przez internet, również wtedy, gdy będzie często korzystało się z przejazdów – można otrzymać któryś z kolei przejazd gratis.
Warto też wziąć pod uwagę portale oferujące wspólne przejazdy, dzięki którym można podzielić koszty za podróż w samochodzie czy busie, niemniej jednak problemem są najczęściej ograniczone terminy.