Zwalczanie szerszeni – warto wybrać ekspertów

Zwalczanie szerszeni – warto wybrać ekspertów

 

Są duże, bzyczące i niezbyt lubiane – szerszenie to jeden z letnich problemów na działkach i w ogrodach. Jeżeli również widzisz, że w dużej liczbie pojawiają się u ciebie, warto zacząć działać – często powodem jest znajdujące się niedaleko gniazdo.

 

Szerszeń europejski to owad zaliczany do osowatych, który występuje na terenie całej Polski. Jest większy od pszczół i os. Szerszenie zaczynają budowanie swoich gniazd, które składają się z przeżutego drewna, już w okresie wiosennym. Jad szerszeni jest pod względem swojej dawki toksyn porównywalny z jadem os i pszczół – nie powinno się wobec tego uważać ich za znacznie większe zagrożenie od nich, ale użądlenie szerszenia jest już boleśniejsze, ponieważ ich żądło jest większe. Warto też pamiętać o tym, że osoby uczulone na jad, są zagrożone wystąpieniem wstrząsu anafilaktycznego.

 

Nie warto zabierać się za usuwanie szerszeni samodzielnie

W internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na zwalczanie szerszeni. Nie warto jednak zabierać się za to samodzielnie – istnieje ryzyko rozwścieczenia owadów, które wtedy zaczynają atakować, co może zakończyć się na wielu bolesnych użądleniach. Dlatego też najlepiej skorzystać z usług firm zajmujących się usuwaniem owadów w sposób fachowy i szybki. Dysponują one odpowiednim sprzętem przeznaczonym do tego celu, również pracownicy mają specjalne kombinezony, które chronią przed użądleniami. Z ich pomocą gniazdo szerszeni można zlikwidować szybko, sprawnie i skutecznie.

 

Jak znaleźć dobrą firmę?

Firmy, które usuwają gniazda szerszeni, działają w całej Polsce, dlatego też można bez problemu znaleźć je w okolicy i od razu skontaktować się z nimi w razie potrzeby. Prowadzona przez firmy likwidacja szerszeni jest profesjonalna i dzięki temu tak skuteczna. Warszawa jest jednym z miast, gdzie można zamówić taką usługę. To wydatek rzędu 150-300 złotych zależnie od firmy, ale można mieć pewność, że praca będzie wykonana rzetelnie i będzie można bez problemów pozbyć się tych kłopotliwych owadów ze swojej posesji.